Урок
2. Растрові
та векторні зображення, їхні властивості. Формати файлів растрових і векторних
зображень.
Цілі:
! навчальна: сформувати
знання про основні поняття растрової та векторної графіки, популярні формати
графічних файлів;
! розвивальна: дослідницькі
навички, інформаційну культуру учнів;
! виховна: виховувати
уважність та відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання.
Тип уроку: Комбінований.
Хід уроку
І. Теоретична частина
Комп’ютерна
графiка поступово перетворюється в новий вид мистецтва. Спецiалiзованi програмнi засоби дозволяють практично будь-якiй людинi створювати,
редагувати, перетворювати графiчнi зображення.
Для роботи з графiчною iнформацiєю
розроблене вiдповiдне програмне забезпечення: засоби перегляду, графiчнi
редактори, фоторедактори та iншi.
Спробуємо розiбратися в цих
поняттях бiльш детально.
ІІ. Практичне завдання. Робота за комп’ютером.
Правила поведінки при роботі за комп'ютером!
Кожні 15 хвилин перерва!
1. Завантаж графічний редактор Paint. Створи зображення пташки зі зразка за
планом
2.
Намалюй три кола – для
голівки, тулуба та ока пташки.
3. Домалюй зіницю ока –
зафарбований овал.
4.
Намалюй три вії. Щоб малювати
дрібні деталі малюнка, на вкладці Вигляд обери інструмент Масштаб.
5.
Намалюй хвостик, крильце та
лапку. Яку форму вони мають? Чи є інструмент для побудови таких фігур?
6. Збережи малюнок у папці: D:\6-_ клас\Власне прізвище\Урок 2\Задайте ім’я файлу Пташка
Вправа 2. Тигреня
1.
Створи малюнок тигреняти за
зразком
2. Збережи малюнок у власній
папці:
D:\6-_ клас\Власне прізвище\Урок 2\Задайте ім’я файлу Тигреня
ІІI. Підбиття підсумків уроку
Дайте відповідь на питання (усно)
1. Що є
елементарним об'єктом растрового зображення? Опишіть його властивості.
2. Які
переваги й недоліки растрового зображення?
3. З яких
об'єктів складається векторне зображення? Чим вони характеризуються?
4. Які
переваги й недоліки векторного зображення?
5. Назвіть
найпоширеніші формати растрових і
векторних зображень.
ІV. Домашнє завдання
Переглянути відео, прочитати конспект, зробити практичне завдання (вправа 1, вправа 2) та принести завдання на флеш-накопичувачі (якщо виникають питання по завданню, будь-ласка використовуйте форму "Зв'язатися з автором блогу")
Немає коментарів:
Дописати коментар