Інформатики та їх свята!

14 лютого - Всесвітній день комп'ютерника

Так співпало, що саме в день закоханих, в 1946 році був продемонстрований перший працюючий електронний комп'ютер ENIAC I.
Тому 14 лютого відзначають також і Всесвітній день комп’ютерника.




цікаві факти про цей день

День безпечного інтернету


За ініціативою європейських некомерційних організацій European SchoolNet та Insafe Захід запроваджено День безпечного Інтернету (англ. Safer Internet Day),  відзначається у вівторок другого тижня лютого.


Будь-який інтернет-користувач зацікавлений в тому, щоб зробити Інтернет чистішим і безпечнішим, без хакерів та спаму. Кожний шостий житель Землі регулярно працює у Всесвітній мережі. Сьогодні електронною павутиною користується кожен п'ятий українець.



Пропоную ознайомитись з інформаціїю на наступних сайтах:
● Сайт Онляндія – безпечна веб-країна: http://disted.edu.vn.ua/media/bp/html/etusivu.htm.
● Сайт про безпеку в Інтернеті від Google – http://www.prointernet.in.ua.
●Мультимедийный учебный дистанционный курс безопасного пользования ресурсами сети Интернет – https://onlinesafety.info/#/home.
● Онлайн курс «Права людини та Інтернет», що передбачає ознайомлення Інтернет-користувачів з їх правами в онлайновому середовищі: http://hr-online.org.ua/ua/kursi/
● Тренінгові вправи з безпечної поведінки в Інтернеті для дітей та молоді переможців Національного конкурсу: http://startuem.lg.ua/?p=1427#more-1427або знайти у журналі «Соціальний педагог» видавництва «Шкільний світ» (Випуск №2, 2015).
● Практичний посібник «Букмаркс: керівництво по боротьбі з мовою ненависті он-лайн за допомогою освіти у сфері прав людини»: http://nohate.ext.coe.int/Campaign-Tools-and-Materials/Bookmarks(англійською мовою).

Використана інформація з сайту: http://choippo.edu.ua/?p=13345

Остання неділя січня - 

Міжнародний день БЕЗ інтернету


Головна мета цього свята – повністю відволікти людей від комп'ютерів і глобальної мережі хоча б на один день, щоб прожити цей день виключно в «реальному» світі, спілкуватися з іншими людьми винятково «наживо» або присвятити його своєму улюбленому хобі (звичайно ж, не пов'язаного з інтернетом).
Свою історію це свято веде з початку 2000-х років, а ініціатором його установи, за одними даними, є «Британський Інститут соціальних винаходів», а по іншим – британський некомерційний онлайн-проект «DoBe.org». Єдине, що відомо точно – що організаторами Міжнародного дня БЕЗ інтернету стали саме активні, просунуті інтернет-користувачі.

За десять років кількість користувачів мережі Інтернет збільшилася, за деякими даними, в 5 разів – до 3 млрд. чоловік, а сам інтернет міцно увійшов у життя більшості жителів розвинених країн, проникнувши в усі сфери життя. Бізнес, спілкування, освіта, дозвілля опинилися під його владою. До того ж, і середня швидкість інтернет-з'єднання за ці роки збільшилася більш ніж у 30 разів, що значно розширило межі інтернет-можливостей.

4 грудня - День Інформатики


4 грудня 1948 р. зареєструвано винахід Ісааком Бруком і Баширом Рамєєвим цифрової електронно-обчислювальної машини (ЕОМ), з чого і розпочалася  інформатика. 

26 листопада - Всесвітній день інформації

26 листопада відзначається Всесвітній день інформації (World Information Day), який щорічно проводиться від 1994 року за ініціативою Міжнародної академії інформатизації (МАІ), у якій генеральний консультативний статус в Економічній та Соціальній радах ООН та Світового інформаціологічного парламенту (ВІП).



У цей день у 1992 році був проведений перший Міжнародний форум інформатизації. Сьогодні Всесвітній день інформації відзначається у багатьох країнах світу.
Від середини 20 століття внаслідок соціального прогресу і стрімкого розвитку науки і техніки роль інформації незмірно зросла. 
завдяки матеріалам сайту bigmir.net

Немає коментарів:

Дописати коментар