Урок 8. Багатошарові зображення, розміщення об’єктів у шарах.
|
Цілі:
- розвивальна: розвивати уважність, пам’ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп’ютері;
- виховна: виховувати самостійність та відповідальність, працелюбність, акуратність у роботі.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Теоретична частина
Практично кожен малюнок складається з шарів, а при створенні малюнків така технологія багатошаровості використовується дуже часто.
У
результаті малювання створюється векторне графічне
зображення, що складається з окремих об’єктів, кожний з яких можна редагувати
окремо. Таке зображення має багатошарову структуру, його окремі об’єкти можуть
бути розташовані поверх інших. Порядок їх накладання один на одного можна змінювати.
Для
цього потрібно:
ü
виділити потрібний графічний
об’єкт;
ü
відкрити меню Малювання
на панелі Малювання;
ü
відкрити список Порядок;
ü вибрати один із
запропонованих варіантів зміни розташування графічного об’єкта.
Для
того щоб створене зображення сприймалося як одне ціле, його елементи потрібно
згрупувати. Для цього необхідно:
ü
виділити потрібні
елементи малюнка;
ü
відкрити меню Малювання
на панелі Малювання;
ü
вибрати команду
Групувати.
У меню
Малювання зібрано також багато інших корисних команд редагування малюнків: розгрупування
малюнка на окремі елементи, вирівнювання об’єктів на аркуші, повертання та відображення
об’єктів, вибір виду обтікання малюнка текстом тощо.
Більшість
указаних операцій редагування й форматування графічних об’єктів можна виконати
не тільки за допомогою кнопок панелі Малювання, а також контекстного меню об’єкта.
Зміну формату об’єктів зручно здійснювати у вікні Формат, яке можна викликати в
контекстному меню об’єкта або подвійним клацанням на об’єкті. Деякі операції
редагування малюнка, такі, як поворот, зміна типу ліній, стискання малюнка
тощо, можна виконати і за допомогою панелі Настройка зображення.
ІІ. Практична частина
Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
Зберегти D:\6_клас\Word\Прізвище\Іграшки
ІІI. Підбиття підсумків уроку
- Для чого призначені маркери зміни розміру? Як ними користуватися?
- Для чого призначений маркер обертання? Як ним користуватися?
- Які значення властивостей ліній можна змінити?
- Як видалити малюнок або його елемент?
- Як перемістити малюнок або його елемент на інше місце?
ІV. Домашнє завдання
Повторити конспект, створити зображення з розділу ІІ у графічному редакторі Word
Немає коментарів:
Дописати коментар